Украинская Ассоциация Маркетинга
Сегодня:
19
Вторник
Март 2024
Персональный вход:   Логин: Пароль: Забыли пароль? Зарегистрироваться
Поиск по сайту: Найти
 





-> Опросы

Доверяете ли Вы результатам маркетинговых исследований?





Обязательно ли участвовать во всех опросах, которые присылают компании?




-> Горячие темы форума
-> честная реклама: это реально?
-> Организация иссследований в маркетинге
-> Дизайн виставок
-> Качество или количество
-> Организация маркетинговой деятельности на предприятии
Другие темы форума

Региональные представительства ИГКР
Все об исследованиях
Научные конференции
Отчеты о работе УАМ
-> ФАХОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ: НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ
ФАХОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ:   НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ

ФАХОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ: НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ

ФАХОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ:

НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ

У 2013 році ВГО «Українська Асоціація Маркетингу» (надалі – УАМ) у взаємодії з Міністерством освіти і науки України ініціювала проведення пілотного проекту з розроблення новітніх професійних стандартів та стандартів вищої освіти за спеціальністю «Маркетинг».

Розмова про це була започаткована 26 лютого 2013 року, коли УАМ за підтримки Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні провела засідання робочої групи в рамках проекту «Удосконалення системи освіти заради кращої конкурентоспроможності молоді на ринку праці». Участь у заході взяли низка активних членів УАМ з Києва та Харкова, що мають досвід роботи у складі Кваліфікаційного комітету УАМ, як також розробки та впровадження кваліфікаційного іспиту «Менеджер з організації маркетингових досліджень». Також були присутні представники МОН (завідувач сектору міжнародних освітніх проектів Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Анатолій Гармаш) та низки фахових організацій інших галузей і сфер діяльності, які тривалий час впроваджують власні кваліфікаційні та тренінгові програми (Української асоціації видавців періодичної преси, Спілки фахівців з нерухомості України, Українського союзу протипожежної та техногенної безпеки).

Був представлений чинний досвід присутніх організацій, обговорювалися шляхи та засади взаємодії з навчальними закладами, як також питання методології розробки професійних стандартів, кваліфікаційних вимог до профільних фахівців, організації кваліфікаційних іспитів тощо.

У квітні-червні 2013 року МОН провела три робочі зустрічі з метою організації впровадження пілотного проекту. До процесу залучилися делегати ВГО «Всеукраїнська рекламна коаліція», представники інших профільних фахових організацій – Української асоціації директ-маркетингу, Української PR-ліги, Спілки рекламістів України. В обговоренні питання брали участь викладачі низки провідних ВНЗ – Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Київського національного торгово-економічного університету, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Одеського національного політехнічного університету, ПВНЗ «Міжнародний інститут менеджменту». Активну участь приймали члени профільних фахових організацій з числа маркетологів відомих в Україні підприємств, таких як «Крафт Фудз Україна», Корпорації «Богдан», холдингу АДВ Українатощо та керівників маркетингових дослідницьких та рекламних агенцій.

За підсумками обговорення було прийнято рішення зосередитися на підготовці кваліфікаційних вимог (професійних стандартів) за спеціалізаціями: «організація маркетингових досліджень» (менеджер з організації маркетингових досліджень), «управління брендом» (бренд-менеджер), «маркетингова комунікація» (менеджер з комунікації). Андрій Длігач (координатор робочої групи з підготовки кваліфікаційних вимог) 5 червня представив попередній варіант кваліфікаційних вимог, який був прийнятий за основу для подальшого доопрацювання та винесення на публічне обговорення.

Зацікавлені учасники профільних ринків, практики, викладачі та науковці запрошуються ознайомитися з проектом та надіслати на електронну адресу УАМ umaukr@mail.ry свої зауваження, пропозиції, доповнення чи заперечення. Усі листи будуть ОБОВ’ЯЗКОВО оприлюднені на сайті УАМ та розглянуті на засіданні робочої групи.

Також на робочих зустрічах була опрацьована рекомендація МОН підготувати проект наказу щодо створення робочої групи із розроблення новітніх стандартів вищої освіти за відповідними спеціальностями / спеціалізаціями, за участі представників зацікавлених фахових організацій та ВНЗ.

27 червня 2013 року фахові асоціації, ВНЗ, профспілки та представники міністерств (Міністерство освіти і науки, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства) провели Робочу зустріч з питань розробки єдиної освітньої та кваліфікаційної платформи. Своє бажання об’єднати зусилля та співпрацювати задля опрацювання спільних правил взаємодії ринку, освітян та держави висловили керівники відомих організацій, таких як ВГО «Українська асоціація маркетингу», ВГО «Всеукраїнська рекламна коаліція», ВГО «Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України», Конфедерація будівельників України, Асоціація «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів», Спілка рекламістів України, ВГО «Український союз пожежної та техногенної безпеки», ВГО «Всеукраїнське лікарське товариство», ВГО «Українська асоціація директ-маркетингу», Українська PR-ліга, ВГО «Туристична асоціація України», Спілка фахівців з нерухомого майна України, Асоціація професійних управляючих нерухомістю, Українська асоціації мебельників та низка інших.

У зустрічі взяли участь викладачі КНЕУ, КНТЕУ, НТТУ «КПІ», Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ), Одеського національного політехнічного університету, ПВНЗ «Міжнародний інститут менеджменту».

Присутні погодилися спільно працювати над створенням загальних засад розробки професійних стандартів за компетентнісним підходом на основі відкритості, прозорості та соціальної відповідальності, а також здійснювати взаємну інформаційну та експертну підтримку.

Паралельно з опрацюванням ініціативи щодо пілотного проекту, представники УАМ (Сергій Лилик) і ВГО «Український союз пожежної та техногенної безпеки» (Інна Чикало) взяли участь у засіданнях робочої групи МОН з розроблення проекту Стратегії розвитку національної системи кваліфікацій, що має на меті визначити мету, основні завдання, принципи, напрями формування та розвитку національної системи кваліфікацій (у червні поточного року проект був оприлюднений на сайті МОН http://www.mon.gov.ua/img/zstored/files/strategiy.doc і проходить процедуру публічного обговорення).

Подробно.pdf